dr Wiesław Samitowski

Ekspert z zakresu zarządzania i rachunkowości z 30-letnim doświadczeniem zawodowym w obszarze rozwiązywania interdyscyplinarnych problemów biznesowych

Dane kontaktowe

T: 605-674-300

Założyciel i Prezes Zarządu firmy doradczej POLINVEST Sp. z o.o. działającej na rynku od 1989 r. Kierował realizacją ponad tysiąca projektów doradczych dla Klientów działających w wielu sektorach gospodarki oraz dla podmiotów jednostek administracji samorządowej i centralnej. Posiada szczególne doświadczenia w tematyce aplikowania o środki europejskie. Doprowadził do pozyskania przez Klientów POLINVEST ponad 4 mld PLN dotacji na realizację projektów inwestycyjnych. Posiada wysokie kompetencje jako negocjator, dzięki czemu skutecznie reprezentuje Klientów w procesach M&A. W doradztwie i pracy akademickiej koncentruje się na istocie i znaczeniu analizy efektywności projektów inwestycyjnych.

Doktor nauk ekonomicznych (Akademia Ekonomiczna w Krakowie, 1986 r.), poza działalnością doradczą wykładowca akademicki, prowadzący autorskie wykłady dla studentów AGH oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie, a w latach 1977–1996 nauczyciel akademicki Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Autor licznych artykułów i publikacji głównie z zakresu rachunkowości zarządczej, analizy efektywności oraz systemów informacyjnych. Posiada uprawnienia do zasiadania w radach nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Eksperci z tego zakresu

×
×